Moja starostka - Táňa Rosová

Autor: Ondro Urban | 17.8.2012 o 9:22 | (upravené 17.8.2012 o 11:38) Karma článku: 11,23 | Prečítané:  2934x

Spojím tri zdanlivo nesúvisiace veci. Parkovanie v Starom meste, dlažbu na Korze a môj včerajší zážitok s mestskými policajtmi. Moja starostka je totiž Táňa Rosová, som staromešťan. A môj obraz o nej vytvárajú práve tieto tri veci, akokoľvek sa bude usmievať na vianočných trhoch zo stánku pre dobročinné účely.

Najprv spomeniem včerajšiu noc, resp. večer. Začal v mojej obľúbenej krčme na vrchu Hlbokej, Funuse. Vždy žasnem aká sorta ľudí sa tam zíde a človek nikdy nevie, kto sa ho opýta, či si môže prisadnúť ku stolu. Včera večer to boli robotníci po šichte, minule generálny riaditeľ jednej slovenskej banky.

Postretávali sme sa s kamarátmi a keďže má Funus relatívne krátke otváracie hodiny (pred desiatou je posledná runda a potom už nie sú veľmi radi, ak tam hulákate), tak sme sa presunuli na Slavín. So sebou (bolo nás osem) sme si brali aj tašku s nákupom. Samozrejme, bolo nám príjemne, sedeli sme na tráve, v kruhu. Rozprávali sme sa, nerobili sme žiaden bordel a ani sme nerozhadzovali odpadky. Nič závažné.

Po chvílke však k nám pristúpil mestský policajt. Ja som si ich ani nevšimol veľmi prichádzať, keďže som bol otočený chrbtom. A on (to bol ten slušnejší), že nás poprosí občianske preukazy a my sme mu ich všetci samozrejme dali. Keď som sa opýtal, čo sa deje, bolo mi odpovedané, že pijeme na pietnom mieste a pani starostka si to neželá. Následne spolu s ďalšími (kúsok od nás sedel párik, francúz a slovenka) sa odobrali do auta, kde pol hodinku vypisovali papieriky (jeden asi čítal, druhý písal).

Potom si nás začal volať (ten agresívnejší z policajtov). Začal nás poúčať, že či sme si vedomí porušenia priestupku a my sme odpovedali záporne. Potom začal byť naozaj naštvaný. Zvyšoval na mňa hlas (keď som sa ho opýtal, že z akého dôvodu na mňa zvyšuje hlas, odpovedal mi, že to kvôli motoru na volnobeh bežiaceho auta). Po mojej otázke, že či majú nejaký dôkazový materiál „milší“ policajt vstal z auta a šiel si odfotiť miesto, kde sme sedeli s nákupom. Dosť výrazne naliehali a poúčali nás o možnej nízkej pokute na mieste a vysokej v správnom konaní. Nakoniec ale sa bude náš „priestupok“ riešiť v správnom konaní. Teším sa na dokazovanie situácie.

 

Milá Táňa Rosová,

je mi ľúto, že dva roky na to, ako sme sa tešili z volebného úspechu a ja som Vám spolu s mojimi známymi prišiel potriasť ruku do tvojej obľúbenej kaviarne, musím konštatovať, že nevidím nič. Môj obraz o Vašom účinkovaní v hlavnej roli v Starom meste tvoria len negatívne skúsenosti. Na prvom mieste včerajší zážitok s mestskými policajtmi, ktorí zjavne plnia Váš príkaz.

Na druhom, nie menej podstatnom mieste, je to situácia s parkovaním. Ja viem, pripravuje sa to, atď. Ale nemali sa do vyriešenia situácie robiť zásahy do aktuálneho parkovania. A ako mi bude vysvetlené, že je na mojej ulici a v priľahlých čím ďalej, tým viac osobných a najmä firemných rezervačiek? Večer sa mi už pravidelne stáva, že musím krúžiť unavený v blízkych uliciach, aby som našiel voľné miesto.

Na treťom mieste to je rozbitá dlažba na korze, ktorú ste neboli schopní vymeniť. Za dva roky sa táto vec nepohla nikam. Jediný výsledok je, že si moja osemročná sestra vybila zuby, keď sa potkla na polovytiahnutej kocke.

Ďakujem, ale už stačilo po včerajšku.

 

Aktualizácia - reakcia od pani Rosovej

Milý Ondrej,

Vašu skúsenosť, tak ako ste ju opísali vo svojom blogu, beriem na rozdiel od Vás ako najlepšie vysvedčenie Mestskej polície.

Doteraz som sa na výsledky Mestskej polície pri vymáhaní verejného poriadku nezriedka ponosovala, Vaša skúsenosť je pre mňa dôkazom, že moje urgencie zabrali. Poriadok, vrátane dodržiavania pravidiel o hluku a požívaní alkoholu na verejných priestranstvách je jedným z mojich troch volebných P, pretože je aj najčastejšou príčinou sťažností Staromešťanov. Piť alkohol na pietnom mieste pokladám za mimoriadne nevhodné, nehovoriac o tom, že v celom Starom Meste platí zákaz požívania alkoholu na verejnosti - čo by ste ako politicky aktívny človek mali vedieť a tiež rešpektovať.

Na rozdiel od opravy dlažby sa poriadok dá dosiahnuť aj bez peňazí, ktoré jednoducho v rozpočte nemáme. (Mimochodom, rovnako je na tom aj magistrát, ktorý spravuje v pešej zóne ulice a námestia - takže nevedno, či k nehode Vašej sestričky, ktorej mi je ľúto, prišlo na komunikácii Starého Mesta alebo mesta).

Práve pre nedostatok peňazí sme na obdobie do zavedenia novej parkovacej politiky vyhoveli žiadostiam na vyhradenie parkovacích miest, pretože iný príjem z parkovania „vďaka" našim predchodcom žiaľ nemáme. Ak Vám naozaj leží parkovanie na srdci, iste ste sa zapojili do verejnej diskusie, ktorá k novej parkovacej politike prebieha tretí mesiac. Nepochybne tiež viete, že po chystaných zmenách, už nebude možné prenajímať si vyhradené parkovacie miesta.

Aktualizácia 2: opravil som priame oslovenie pani starostky z tykania na vykanie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Geológ: Ochladili Zem a vyhubili ľudí. Našu planétu čaká supererupcia

Výbuch supervulkánu by bol aj dnes katastrofický, hovorí geochronológ Martin Danišík, ktorý publikoval v prestížnom vedeckom časopise.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?